توضیحات کامل :

پاورپوینت معرفی تست لنگرگاه های شغلی در 29 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

لنگرگاه شغلی یعنی چی؟

لنگرگاه‌های شغلی چطور مطرح شد؟

کمک تست لنگرگاه‌های شغلی به مسیر شغلی

پژوهش های کاربردی انجام شده دربارۀ لنگرگاه‌های شغلی

استفاده منابع انسانی سازمان‌ها از این تست

تبعات استفادۀ غلط از تست لنگرگاه شغلی

محل انجام دادن تست لنگرگاه‌های شغلی

 

بخشی از متن

مقدمه

از بین تست‌های شغل‌یابی و استعداد شغلی، تست لنگرگاه‌های شغلی یکی از بهترین تست‌ها برای تعیین اولویت‌های شما در مسیر شغلیه. در این مطلب علاوه بر معرفی اولیۀ این تست، دربارۀ کاربردی که میتونه برای شما داشته باشه و نکاتی که بهتره در هنگام انجام این تست رعایت کنید، صحبت می‌کنیم.

در ادامه با لنگرگاه‌های شغلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

لنگرگاه شغلی یعنی چی؟

Anchor به معنای لنگره و Career Anchors به معنای لنگرهای شغلی و در این تست به اون ارزش‌هایی اشاره داره که در میان این همه گزینۀ شغلی ما رو روی یک شغل یا زمینۀ کاری، متمرکز می‌کنه و مثل لنگری میمونه که کشتی رو در طوفان نگه می‌داره.

از اصطلاحات دریانوردی مثل بادبان، لنگر، قطب‌نما، سکان، فانوس دریایی و … به تمثیل برای مسیریابی و حرکت و توقف انسان هم استفاده میشه. کشتی در دریا، تشبیهی برای رهایی و گمشدگی انسان در دنیا و فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روشه.

در فارسی این اصطلاح بیشتر به صورت “لنگرگاه‌های شغلی” ترجمه شده؛ شاید برای این که لنگرگاه، محل آرامش و تثبیته. با اشاره به همون قول معروفی که میگه کشتی‌ها در لنگرگاه امن هستند ولی این جایی نیست که براش ساخته شدند؛ ما به لنگرهایی برای ثبات در دریای طوفانی نیاز داریم نه لنگرگاه‌هایی برای استراحت مطلق. البته بحث این نوشته بر سر لنگر و لنگرگاه نیست. 

جملۀ “ایمان (Hope)، لنگر روحه” از کتاب مقدس؛ ایمان رو باعث ثبات و آرامش روح در برابر دشواری زندگی میدونه. به نظرم مفهوم این جمله در نامگذاری این تست شغلی تاثیرگذار بوده.

همینطور که در ادامه از زبان مبدع مفهوم لنگرگاه‌های شغلی میشنویم، این تست برای این طراحی شده که عمیق‌ترین ارزش‌ها و اولویت‌های انسان رو مشخص کنه و کمک کنه سردرگمی‌های ما برای انتخاب شغل، تغییر شغل و طی مسیر پیشرفت و ارتقای عنوان شغلی کمتر بشه.

بر این اساس، این تستی نیست که به شما بگه دقیقا فلان شغل، مناسبِ شماست بلکه گرایش درونی شما رو آشکار میکنه تا طبق اون به انتخاب شغل نگاه کنید و بتونید شغل مناسب خودتون رو پیدا کنید.

و ...