توضیحات کامل :

پاورپوینت بوروکراسی: نگاهی دقیق (فصل یازدهم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد) در 20 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

مقدمه

بوروکراسی وبر

تعریف اولیه وبر از بوروکراسی

ویژگی های مثبت بوروکراسی وبر

نقش وبر در بوروکراسی

تبعات غیرکارکردی( مخل) بوروکراسی

آیا بوروکراسی یک دایناسور ساختاری است؟

فرارسیدن مرگ بوروکراسی

تهدیدات چهارگانه مستقیم علیه بوروکراسی

اغراق در مرگ بورکراسی

کارآمدی بوروکراسی

اندازه بزرگ سازمان ها

انتخاب طبیعی، بورکراسی را مرجح می سازد

بورکراسی حرفه ای ظهور پیدا کرده است

بوروکراسی کنترل را حفظ می کند

 

قسمتی از متن

نقش وبر در بوروکراسی: موضوع اصلی بوروکراسی وبر استانداردسازی است. در بوروکراسی ها رفتار افراد به وسیله ساختار و فرایندهای استاندارد شده، از قبل تعیین می شود. مدل بوروکراسی وبر می تواند در قالب سه گروه از ویژگی ها تشریح شود. دسته ای ویژگی ها به ساختار و کارکرد سازمان و دسته ای دیگر به روش ها و شیوه های پرداخت به ازای تلاش افراد و بخشی دیگر از ویژگی ها به حمایت هایی که از اعضاء سازمان صورت می گیرد، مرتبط هستند.

 

توضیحات

کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته استیفن رابینز ترجمه دکتر مهدی الوانی و دکتر حسن دانایی فرد، از جمله منابع مهم درسی رشته های مجموعه مدیریت در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل یازدهم این کتاب با موضوع " بوروکراسی: نگاهی دقیق " می باشد که در حجم 20 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.