توضیحات کامل :

پاورپوینت مقدمه ای بر حسابداری: روش شناسی (فصل اول کتاب تئوری های حسابداری 1 تألیف هندریکسن و ون بردا ترجمه پارسائیان) در 17 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

فهرست مطالب

رویکردهای  ارائه شده درباره ي تئوري حسابداري

طبقه بندي تئوري هاي حسابداري

دیدگاه مالياتي

اثرات مثبت حسابداري مالياتي برگزارشگري مالي

اثرات معكوس (منفي) قوانين ماليات بردرآمد بر اصول حسابداري

ديدگاه قانوني

ديدگاه مبتني بر اصول اخلاقي

ديدگاه اقتصادي

اقتصاد كلان 

اقتصاد خرد 

اقتصاد اجتماعی

اقتصاد اجتماعی

ديدگاه رفتاري

ديدگاه ساختاري

تئوري به عنوان زبان

تئوري از ديدگاه شيوه ي استدلال

استدلال قياسي

استدلال استقرايي

نقاط ضعف اين استدلال

تئوري به عنوان يك دستور

تعريف تئوري حسابداري

 

قسمتی از متن

اثرات معكوس (منفي) قوانين ماليات بردرآمد بر اصول حسابداري:

1) هر روش استهلاكي كه براي تأمين هدف هاي مالياتي قابل قبول باشد بدون توجه به آن كه مبتني بر يك تئوري حسابداري باشد از نظر حسابداري هم قبول است .

2) اگر شركتي در اظهارنامه مالياتي خود موجودي كالا را به روش اولين صادره از آخرين وارده محاسبه كرده  در گزارشات مالي هم بايد از همين روش استفاده شود .

3) در مواردي كه شركت در تكميل اظهارنامه مالياتي بخواهد در سال هاي اوليه استفاده از دارايي بيشترين مبلغ استهلاك را كم كنند در گزارش مالي به روش ديگري عمل خواهد كرد .

4‌) از آن جا كه قوانين مالياتي اجازه نمي دهد براي گزارش كردن هزينه نگهداري و تعميرات (پرداخت نشده) هيچ قاعده اي وجود ندارد مگر اين كه به صورت غيررسمي و برحسب اتفاق استهلاك به روش تصاعدي منظور شود .

 

توضیحات

کتاب تئوری های حسابداری (جلد اول) تألیف آلدون اس. هندریسکن و مایکل اف. ون بردا  ترجمه دکتر علی پارسائیان، از جمله منابع مهم درسی رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. این فایل شامل پاورپوینت فصل اول این کتاب با موضوع " مقدمه اي بر حسابداري: روش شناسی" می باشد که در حجم 17 اسلاید همراه با توضیحات کامل تهیه شده است که می تواند توسط دانشجویان به عنوان ارائه کلاسی مورد استفاده قرار گیرد.

پاورپوینت تهیه شده بسیار کامل و قابل ویرایش بوده و در تهیه آن، کلیه اصول و علائم نگارشی و چیدمان جمله بندی رعایت شده و به راحتی و به دلخواه می توان قالب آن را تغییر داد.